Dopisy na konec světa | 13

16. září 2017 v 12:15 | nika |  Dopisy
And I swear I hate you when you leave, but I like it anyway...

J.,

nějak nevím, jak začít. Možná jsem se celé léto těšila na ty víkendy, které budu opět trávit na softballu a koukat na tebe. Přála jsem si tě vidět. Ale když jsme se s kamarádkami dohodly, že se půjdeme podívat na jeden důležitý zápas, ve kterém jsi ani nehrál, vlastně mě ani nenapadlo, že tam pravděpodobně budeš. Byl jsi. A když jsem tě viděla, necítila jsem vůbec nic. Problesklo mi hlavou, že bych vlastně měla spíš odejít, než si jít sednout na jediné místo vedle tebe a tvých kamarádů. Už tehdy jsem věděla, že budu odcházet zklamaná. Jako pokaždé. V mém životě jsou totiž akce, které ani jinak nekončí. Je to zvláštní, ale občas se na to i těším. Je to taková jistota.
Seděla jsem téměř vedle tebe. Choval ses... prostě jako ty. Je to humor, kterému rozumím. Ale i ten má svoje hranice, víš? Protože když o tom zpětně přemýšlím, bolí to. Potřebovala bych tam tu tvou část, která je hodná, ochotná pomoct a zajímá se. Místo toho jsem dostala pořádnou dávku "co čumíš?" a vět, které bych od tebe už nikdy nechtěla slyšet. Nemyslel jsi to tak, ale zklamalo mě to. Tohle nejsi ty. Je to obrana. Protože nechceš, aby se k tobě někdo dostal tak blízko, jako ses ty dostal ke mně. Dovolila jsem ti to a lituju toho. Nezasloužíš si být ten, který ví všechno. A ten, díky kterému se bojím otevřít se někomu dalšímu.
Neustále ses na mě koukal. Vím, že mě pořád chceš. Ale nedokážu určit, proč se toho bojíš. Zval jsi mě ten večer do pivnice. Přemlouval jsi i kamarádky, aby tam šly. Ani jedna z nás to hned nepotvrdila, ale já chtěla jít. Kdybys to nebyl ty a kdybych to nebyla já, začala bych si v hlavě utvářet představu, jak by ten večer mohl dopadnout. Ale já věděla, že tak nedopadne. Protože vím, jak naše dohody končí. Nikdy nikam nejdeme. A navíc by to nekončilo zklamáním, nýbrž pivnicí. Takhle to prostě nefunguje.

A tak, když zápas skončil, prostě jsi odešel. Odešel jsi, jako už tolikrát, ačkoliv tvrdíš, že nikam neodcházíš. Přitom to děláš pořád dokola. V autobuse ses rozloučil a zmizel.
Někdy bych si přála, abys zmizel nadobro. A zároveň nedokážu přestat chodit na další zápasy.Nedokážu ti přestat psát pokaždé, co se něco stane. Nedokážu ti dovolit, abys úplně odešel. Protože to pravděpodobně nechceš ani ty.
Vím, jak se na mě díváš.

nika
 


Komentáře

1 Simix Simix | Web | 16. září 2017 v 20:18 | Reagovat

~Čaué~
Tuhle písničku jsem milovala na konci školního roku před dvěma roky, ale tuto verzi jsem ještě neslyšela, to zní božsky!! Znám ji nazpaměť :) Místo abych začala číst článek, jsem si začala zpívat tu písničku.

Už jsem si to ale přečetla a je to strašně dojemné, krásně napsané... stopy lásky, zklamání, ale zároveň nějakého doufání a naděje, víry... nebo mi to tak aspoň přijde.

Trochu mi to připomíná nějaké situace v mém životě.

Hlavu vzhůru a hodně štěstí :)

2 Džejní Džejní | Web | 19. září 2017 v 8:44 | Reagovat

nedokazala by som zit s tym, ze by som takto vidavala cloveka, ktoreho ked vidim, tak to boli. preto si neviem predstavit, ze by som niekedy nieco mala s nejakym spoluziakom, lebo co ked sa rozideme, co ked sa rozideme v zlom? keby som ho stale videla, tak by to bola doslova agonia. drz sa <3

3 Kačka Kačka | 20. září 2017 v 7:54 | Reagovat

Ta písnička je naprosto dokonalá, celkově jsem si Halsey oblíbila :)
Ten dopis je tak neskutečně pěkně napsaný, úplně z toho cítím zklamání a zároveň tu naději, že by se to přeci jenom nějak změnilo..
Nevím pořádně ani co ti k tomu napsat, protože něco takového je těžké i pro tebe, natož někoho kdo do toho zase tolik nevidí..

4 Sandra Sandra | Web | 23. září 2017 v 13:13 | Reagovat

to je tak smutné a strašne krásne..♥
ach, sama neviem, čo  by som ti k tomu mohla napísať, keďže som sa ešte nidkdy neocitla v takejto situácií. je to určite pre teba dosť ťažké, no myslím si, že aj pre neho.. treba mať hlavu hore.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama